KAÇAMAK KUMPİRLERİM

Kaç Kişilik: 1-2

Hazırlama: 10dk

Pişirme: 10dk

 

Evde Diyet Kumpirlerim Tarifi İçin Malzemeler

·                  2 orta boy patates

·                  Az miktarda kaşar peyniri

İçi için;

·                  Garnitür

·                  Light mayonez

·                  Mısır

·                  Zeytin

·                  Kavrulmuş yağsız et (isteğe göre değişebilir )

·                  Tuz

Evde Diyet Kumpirlerim Tarifi Yapılışı

Bugün diyetimizde kumpir tüketebilir miyiz? Tüketirsek diyeti bozmuş olmaz mıyız? Kaç kalori almış oluruz gibi soruların cevaplarını paylaşacağım.
Öncelikle 2 orta boy patatesi haşlıyoruz. Haşlandıktan sonra ezip içine az miktarda kaşar peynirini ekliyoruz ve sıcakken eritiyoruz. Soğuduktan sonra, cupcake kalıplarımıza elimizle şekil vererek yayıyoruz. İçini boşluk bırakıyoruz.
Rus salatası mezesini hazır almayıp kendimiz yapıyoruz. Bunun için çok zahmet gerekmiyor. Sadece kalorisini düşürmek için bunu yapmalıyız. Garnitürle light mayonezi karıştırıp biraz da tuz ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz mezeyi patateslerin üzerine pay ediyoruz. Küçük doğranmış zeytinleri de ekliyoruz. Mısır ve yağsız kavrulmuş et sevenler az miktarda onları da ekleyebilir. Üzerine kaşar rendesi serpiyoruz. Önceden ısıtılmış fırında 160 derecede 10 dakika pişiriyoruz. Aldıktan sonra fırından üzerlerine ketçap sıkıyoruz. (çok değil abartmadan zaten kalıplar küçük, birer sıkımlık olacak şekilde) Kumpirlerimiz servise hazır 🍛 Afiyet olsun 😉